Ogłoszenie

UWAGA !Forum przeznaczone do wymiany poglądów. Zapraszam do zachęcania kolegów i koleżanek do rejestracji oraz udzielania się na forum !

#1 2009-04-12 13:07:04

Harry Potter

Nauczyciel http://www.hpschool.pl/zdjecia/Gryffindor.gif

Zarejestrowany: 2008-07-15
Posty: 163
Punktów :   

Przewodnik po Ministerstwie Magii

Drogi Czarodzieju/jko Nazywam się Harry Potter i będę waszym przewodnikiem. Po Ministerstwie Magii tego czarodziejskiego urzędu. Czy jesteś gotowy/wa by zobaczyć to miejsce to zapraszamy na wycieczkę.

Ruszamy prosto do wejścia dla interesantów która chroni jedna z zniszczonych budek telefonicznych. Większość urzędników do Ministerstwa Magii się aportuje lub skorzysta s Sieci Fiuu my skorzystamy z tego wejścia. proszę za mną. Jesteśmy w tej budce proszę wejść za mną. Żeby dostać się do Ministerstwa musimy wykręcić ten o to numer 62442(Magia) Gdzie kobiecy chłodny głos zapyta nas o sprawę. Musimy podać imie, nazwisko i cel wizyty. W tym przypadku przedstawiłem sie jako przewodnik wycieczki,a z miejsce gdzie zwykle wydają monety pojawia się srebrna plakietka z napisem "Przewodnik Wycieczkowy" Rozdaję tę plakietki, w tym czasie zaczynamy opadać windą. Jak widzisz turysto/stko Zaraz znajdziemy się w Atrium.

Jesteśmy na siódmym piętrze wtedy znany chłodny kobiecy głos oznajmia:
"Siódme piętro, Departament Magicznych Gier i Sportów, z Siedzibą Główną Brytyjskiej i Irlandzkiej Ligi Quidditcha, Zarząden Klubu Gagulkowego i Urzędów Patentów Absurdalnych"

Ten Departament służy do organizowania różnych czarodziejskich imprez takie jak Mistrzostwa Świata w Quidditchu czy Turniej Trójmagiczny. Szefem tego departamentu jest Ludo Bagman pracownicą była Berta Jorkins która została zamordowana

Drodzy panowie/panie widzicie te latające papierowe samolociki to są przesyłki wewnętrzne który używają kiedyś używali sów ale z nich zrezygnowany powód zapaskudzone biura.

Jedziemy dalej przed nami kolejne drzwi, otwierają się i głos oznajmia:
Szóste piętro, Departament Transportu Magicznego z Biurem Głównym Sieci Fiuu, Zarządem Nadzoru Miotlarskiego, Urzędem Świstoklików i Komisją Kwalifikacyjną Teleportacji"

W tym departamencie czarodzieje zajmują się różnego rodzaju transportu Magicznego nie wiemy kto tak naprawdę jest szefem tego departamentu znamy tylko dwie osoby pani Egcecombe matki Marietty z Biura Głównego Sieci Fiuu oraz Wilkie Twycros jeden z ministralnych instruktorów teleportacji. Tutaj możesz się zapisać na kurs Teleportacji.

Jedziemy dalej mam nadzieje,że wycieczko drogi gościu ci się podoba. Przed nami kolejne drzwi,a głos mówi:
"Piąte piętro, Departament Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów,z Międzynarodową Komisją Handlu Magicznego, Urzędem Prawa Czarodziejów i Biurem Brytyjskiego Przedstawiciela Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów."

Czarodzieju/dziejko ten departament ma na celu współpracy z innymi czarodziejami ze świata. Tu pracowali Percy Weasley(Obecnie jest prawą rękę ministra) Bartemiusz Croch(Został zamordowany przez syna podszywającego się pod postawcię Szalookiego) Oraz wielu innych ludzi.

Jedźmy dalej kolejne piętro jest również ciekawy piętrem oto ono" Czwarte piętro. Departament kontroli nad Magicznymi Stworzeniami z Wydziałami, Istot i Duchów, Urzędem Łączności z Goblinami i Biurem Doradztwa w Zwalczaniu Szkodników."

Znajdujemy się na czwartym piętrze ten departament zajmuje się Magicznymi Stworzeniami oraz ich egzekucją również nie wiemy kto jest tutaj dyrektorem ale znamy tylko jedną osobę Dirk Cressel z Urzędu Łączności z Goblinami.

Jesteś ciekawy gościu co będzie dalej, to sam/ma zobaczysz. Jedziemy dalej głos oznajmia:
" Trzecie piętro, Departament Magicznych Wypadków i Katastrof z Czarodziejskim Pogotowiem Ratunkowym, Kwaterą Główną Amnezjatorów i Komitetem Łagodzenia Mugoli."

Tutaj w tym departamencie urzędnicy zajmują się wypadkami i katastrofami oraz modyfikuje pamięć mugoli. Nie posiadamy żadnych informacji kto tam pracuje.

Nasze kolejne piętro uważaj gościu bo będzie bardzo ciekawe miejsce. Jesteś ciekawy co tam będzie turysto/stko to masz ten departament który głos kobiecy mówi:
"Drugie piętro, Departament Przestrzegania Prawa Czarodziejów z Urzędem Niewłaściwego Użycia Czarów, Kwaterą Główną Aurorów i Służbami Administracyjnymi Wizengamotu."

Tak tak dobrze myślałeś czarodzieju/dziejko w tym departamencie zajmują się przestrzeganiem prawa jeśli ich złamiesz zostaniesz srogo ukarany/arana. Tutaj możesz także zapisać sie kurs Aurorów. Tutaj. pracują: Nimfadora Tonks , Kinsley Szacklebolt, Dawnlish, Wiliamson, Mafalda Hopkirk, Perkinns, Artur Weasley, Rufus Scrimgeour(zanim został nowy ministrem magii)

Jedźmy więc dalej do kolejne części wycieczki,a mianowicie:" Pierwsze piętro Minister Magii i Magiczny Personel Techniczny"

Nie wiemy prawie nic o tym piętrze ale wiadomo tutaj mieści się siedziba Ministra Magii Korneliusz Knota potem Rufusa Scrimgeoura i Piusa Thicknese oraz Reginald Cattermole jeden z personelu technicznego.

To nie koniec wycieczki mój drogi/ga podróżniku(czko) jeste jeszcze inne miejsce do odwiedzanie bardzo skryte i tajemnicze mówią na to "Departament Tajęmnic" Choć pokażę Tobie to miejsce.

Jedziemy dalej do lochów ówczesnego Departamentu Tajęmnic

Mój gościu to jest bardzo tajemnicze miejsce w całym ministerstwie. Nie wiemy czym tam się zajmują na tych osobach mówimy niewymienionych wśród nich można wymienić Augustusa Rookwooda. Tutaj znajdują się także salę sądowe których toczą się rozprawy gdzie źle czarodzieje trafiają do Azkabanu. Tutaj znajdują się także Sala Przepowiednim nie wiadomo po co im ta Sala oraz Sala Mózgu znajdują się takze drzwi które nie można otworzyć i Sala Śmierci tam jest zasłona w której jak ktoś wpadnie to umiera. Tutaj rozegrała się bitwa o przepowiednie pecha miał Syriusz Black który po trafeniu przez Bellatrix Lestrange wpadł za zasłonę.

Wróćmy teraz do Atrium.

Atrium jest miejsce gdzie czarodzieje mogą przemieszczać sie między kominkami oraz windami. Wind jest bardzo dużo i każda prowadzi do innego miejsc. Znajdziesz także budkę z ochroną. Gdzie możesz poddać się testowi oraz wielka "Fontanna Magicznego Braterstwa" To kończy nazą wycieczkę gościu.

Życzę cudownego dnia

Harry Potter


"(...) Harry siedział, wpatrując się w Snape'a i wyobrażając sobie najgorsze rzeczy jakie mogłyby mu się wydarzyć. Gdyby tylko wiedział, jak rzucić zaklęcie Cruciatus... Rozłożyłby go na podłodze i patrzył, jak miota się i dygoce (...)"

http://img113.imageshack.us/img113/9196/harryer8.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wilczki.pun.pl www.droga-ninja.pun.pl www.ebcc.pun.pl www.czarnyodyniec.pun.pl www.eragondziedzictwo.pun.pl