Ogłoszenie

UWAGA !Forum przeznaczone do wymiany poglądów. Zapraszam do zachęcania kolegów i koleżanek do rejestracji oraz udzielania się na forum !

#1 2009-04-12 13:05:34

Harry Potter

Nauczyciel http://www.hpschool.pl/zdjecia/Gryffindor.gif

Zarejestrowany: 2008-07-15
Posty: 163
Punktów :   

Hogsmeade

Hogsmeade jest to jedyna wioska w Wielkiej Brytanii zamieszkana w całości przez czarodziejów. Uczniowie Hogwartu mogą odwiedzać ją dopiero po ukończeniu III roku nauki i za zgodą opiekunów. W Hogsmeade odbywają się praktyczne kursy teleportacji, znajduje się kilka sklepów magicznych, Wrzeszcząca Chata i stacja kolejowa.

Magiczne sklepy i miejsca w Hogsmeade:

Pup pod Trzema Miotłam:
Ulubione miejsce spotkań uczniów. Piją tam Piwo Kremowa, nauczyciele zaś pitny miód. Właścicielem pubu jest sama Madame Rosmerta, która mieszka nad kafejką.


Wrzeszcząca Chata
"niby"-nawiedzony, bardzo stary dom; tak naprawdę Remus Lupin przekształcał się tam w wilkołaka, co jest bardzo bolesne, dlatego ludzie myśleli, że dom jest nawiedzony. Myśleli tak ponieważ wilkołak sam się kąsał, dlatego przeraźliwie wył. Odwiedzali go tam jego przyjaciele - James Potter, Peter Pettigrew oraz Syriusz Black.


Gospoda Pod Świńskim Łbem
w tej "kawiarni" kręcą się sami podejrzani ludzie; w pierwszym tomie przygód Harry'ego Pottera, Hagrid wygrał tam norweskiego smoka, którego potem musiał oddać. Tam również odbyło się pierwsze spotkanie tajnego stowarzyszenia założonego przez Harry'ego, Gwardii Dumbledore'a. Warto też wspomnieć, że wybierając się tam profesor Flitwick radzi wziąć własne szklanki. Barmanem jest Tom, tak naprawdę brat Albusa Dumbledore'a.Sklep Zonka
sklep z magicznymi przedmiotami robiącymi kawały; szczególnie lubiany przez bliźniaków Weasley'ów. Artykuły znajdujące się w sklepie są bardzo różnorodne i wymyślne. Są tam m.in. łajnobomby, gryzące kubki itp.

Herbaciarnia u pani Puddifoot
“przystań zakochanych par”; w tym lokalu Harry z Cho umówili się na walentynki; nad głowami zakochanych wysypywało się konfetti; herbaciarnia jest ustrojona wszelakimi różowymi falbankami i koronkami. Cho spotykała sie tam też z Cedrikiem Diggorym przed jego śmiercią.


Miodowe Królestwo
sklep z magicznymi słodyczami, do którego biegnie tajne przejście wprost z Hogwartu odkryte przez Huncowtów. Wejście do podziemnego tunelu znajduje się na 3 piętrze w garbie jednookiej czarownicy. Przejście pokazali Harry'emu Fred i George.

Stacja kolejowa Hogsmeade
miejsce gdzie pociąg przyjeżdża ze stacji King's Cross.


Sowia poczta jest pełna sów, które są oznaczone kolorami według szybkości w jakiej dostarczają list.


"(...) Harry siedział, wpatrując się w Snape'a i wyobrażając sobie najgorsze rzeczy jakie mogłyby mu się wydarzyć. Gdyby tylko wiedział, jak rzucić zaklęcie Cruciatus... Rozłożyłby go na podłodze i patrzył, jak miota się i dygoce (...)"

http://img113.imageshack.us/img113/9196/harryer8.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.thugmusic.pun.pl www.narutoziom.pun.pl www.slawkow.pun.pl www.krolowiebakugan.pun.pl www.wadfag.pun.pl