Ogłoszenie

UWAGA !Forum przeznaczone do wymiany poglądów. Zapraszam do zachęcania kolegów i koleżanek do rejestracji oraz udzielania się na forum !

#1 2009-04-12 13:06:03

Harry Potter

Nauczyciel http://www.hpschool.pl/zdjecia/Gryffindor.gif

Zarejestrowany: 2008-07-15
Posty: 163
Punktów :   

Azkaban

Azkaban - więzienie dla czarodziejów. Strzeżone przez dementorów. Twierdza jest na maleńkiej wysepce z dala od lądu ale i tak nie trzeba murów ani wody, żeby udaremnić więźniom ucieczkę. Według J.K. Rowling Azkaban znajduje się na Morzu Północnym. Na angielskiej okładce 3 tomu Harry'ego Pottera, więzienie jest wysoką czworokątną wieżą, na wyspie. W filmowej wersji Zakonu Feniksa (5 część), jest to trójkątna wieża wybudowana bezpośrednio na dnie. W piątej części Harry'ego Pottera Bellatrix Lestrange uciekła z Azkabanu.
Po raz pierwszy z Azkabanu uciekł Syriusz Black. Nie działała na niego siła dementorów. W piątej części doszło do masowej ucieczki śmierciożerców. Od tej pory Azkaban przestał być prawdziwą twierdzą.


"(...) Harry siedział, wpatrując się w Snape'a i wyobrażając sobie najgorsze rzeczy jakie mogłyby mu się wydarzyć. Gdyby tylko wiedział, jak rzucić zaklęcie Cruciatus... Rozłożyłby go na podłodze i patrzył, jak miota się i dygoce (...)"

http://img113.imageshack.us/img113/9196/harryer8.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.slawkow.pun.pl www.narutoziom.pun.pl www.thugmusic.pun.pl www.narutototalgame.pun.pl www.krolowiebakugan.pun.pl