Forum o Harrym Potterze
Nauczyciel
EUROPA:
1. Bu³garia:
Sêpy z Vracy - gra tych siedmiokrotnych mistrzów Europy wzbudza zachwyt na ca³ym ¶wiecie. To oni wprowadzili strza³y z dystansu (spoza pola bramkowego).
2. Francja:
Pogromcy Kafla z Quiberon- dru¿yna ta jest czêstym mistrzem ligi francuskiej. S³yn± ze skomplikowanych, widowiskowych kombinacji i ze swoich szokuj±co ró¿owych szat.
3. Niemcy:
Soko³y z Heidelbergu- tej niemieckiej dru¿ynie, kapitan reprezentacji Irlandii, Darren O'Hare, powiedzia³ kiedy¶, ¿e jest "bardziej za¿arta od smoka i dwa razy od niego sprytniejsza".
4. Litwa:
Gargulce z Gródka- wielokrotny mistrz Ligi Litewskiej.
5. Luksemburg:
Bombardierzy z Bigonville - ta dru¿yna z Luksemburga, gdzie quidditch jest bardzo popularn± rozrywk± narodow±, s³ynie ze wspania³ej gry obronnej i znakomitych ¶cigaj±cych, których nazwiska spotykamy zawsze na czele listy najskuteczniejszych strzelców.
6. Portugalia:
Armada z Bragi - portugalska dru¿yna, która ostatnio pnie siê szybko ku szczytom s³awy dziêki swojej pionierskiej taktyce opartej przede wszystkim na mistrzowskiej grze pa³karzy.
7. Polska:
Gobliny z Grodziska - ta dru¿yna z Polski szczyci siê znakomitym szukaj±cym, Józefem Wroñskim, którego nowatorskie kombinacje i zwody znane s± na ca³ym ¶wiecie.
AUSTRALIA I OCEANIA:
1. Australia:
Pioruny z Thundelarry & Wojownicy z Woollongong - przez ponad po³owê XX wieku te dwa kluby zdominowa³y Ligê Australijsk± walcz±c o pierwsze miejsce ich wrogo¶æ wobec siebie s± tak znane miejscowej ludno¶ci, ¿e kr±¿y na ich temat wiele ¿arów i powiedzeñ.
2. Nowa Zelandia:
Papugi z Moutohory - s³ynne ze swoich czerwono-¿ó³to-niebieskich szat i maskotki klubowej feniksa Iskierki.
AFRYKA:
1. Uganda:
Bu³away z Patonga - zremisowa³y w 1986 roku ze Srokami z Montrose ku zdziweniu wiêkszo¶ci fanów Quidditcha na ¶wiecie. A¿ 6 zawodników tego klubu reprezentowa³o Ugande na ostatnich Mistrzostwach ¦wiata.
2. TOGO:
Zaklinacze z Czamba - mistrzowie szybkich podañ i dwukrotni zwyciêzcy mistrzostw panafrykañskich.
3. ETIOPIA:
Pogromcy olbrzymów z Gimbi.
4. TANZANIA:
Dziryty z Sumbawanga - bardzo popularna dru¿yna, która swoj± "pêtl±" wzbudza zachwyt na ca³ym ¶wiecie.
AMERYKA PÓ£NOCNA:
1. Kanada:
Meteoryty z Moose Jaw - w latach siedemdziesi±tych XX wieku meteorytom grozi³o karne rozwi±zanie z powodu jej tradycyjnego ¶wiêtowania zwyciêskiego meczu: ¶migania nad miastami i wioskami i wystrzeliwania pióropuszy iskier z ogonów miote³.
M³oty z Haileybury - jeden z trzech czo³owych zespo³ów Ligi Kanadyjskiej.
Niezrównani ze Stonewall - jeden z trzech czo³owych zespo³ów Ligi kanadyjskiej.
2. U.S.A:
Gwiazdy z Sweetwater - które w 1993 roku, po dramatycznym piêciodniowym meczu pokona³y zas³u¿enie Pogromcy Kafla z Quiberon.
Ziêby z Fitchburga - które obecnie po raz siódmy zdoby³y mistrzostwo ligi Amerykañskiej i których obroñca Maximus Brankovitch III by³ kapitanem reprezentacji U.S.A podczas dwu ostatnich mistrzostw ¶wiata.
AMERYKA PO£UDNIOWA:
1. Peru:
Brzytwodzioby z Tarapoto - jeden z najznamienitszych klubów ameryki po³udniowej, peruwiañczycy oszaleli na punkcie Quidditcha kiedy to do Peru przybyli czarodzieje europejscy, wys³ani tam przez Miêdzynarodow± Konfederacjê Czarodziejów w celu obserwacji ¿mijozêbów Peruwiañskich (miejscowy gatunek smoka). Brzytwodzioby ostatnio odby³y tournee po Europie wzbudzaj±c zachwyt widzów.
AZJA:
1. Japonia:
Toyohashi Tengu - w 1994 roku byli bliscy zwyciêstwa nad litewskimi gargulcami z Gródka. Komitet Miêdzynarodowej Konfederacji Quidditcha zabroni³ Japoñczykom tradycyjnego w tym kraju ceremonialnego palenia miote³ po przegranym meczu, sprzeciwiaj±c siê marnotrawieniu cennego drewna.
Offline